ВОСТГОК отримав узгодження на подальшу розробку Центрального родовища уранових руд

Депутати Кіровоградської облради на сесії 16 січня більшістю голосів проголосували за надання ГП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» узгодження на здобуття гірського відведення для розробки Східної ділянки Центрального родовища уранових руд.

Таким чином, запаси руди Інгульськой шахти збільшилися на 8 млн. тонн. Раніше питання про надання узгодження ГП «ВОСТГОК» неодноразово виносилося на сесію облради, проте не отримувало необхідної кількості голосів депутатів. Противники даного рішення аргументували свою позицію екологічними наслідками роботи шахти. У теж час, їх опоненти наполягали на стратегічному значенні підприємства для України і її соціальної значущості для життя регіону.

Без здобуття узгодження облради робота Інгульськой шахти могла б бути зупинена в найближчих 2 місяці. У теж час, отриману згоду депутатів дає можливість безперебійної роботи шахти ще в течія 26 років.

Інгульськая шахта входить до складу ГП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», розробляє Мічурінське і Центральне родовища уранових руд.

ГП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (Жовті Води, Дніпропетровська обл.) - єдине в Україні і найбільше в Європі підприємство по видобутку і переробці уранової руди. Підприємство випускає 3,3% від світового виробництва урану (дані МАГАТЕ). До складу підприємства входять дві шахти, що діють: Інгульськая і Смолінськая (розташовані на території Кіровоградської області), гідрометалургійний завод, науково-виробничий комплекс «Автоматика і машинобудування», ремонтно-механический завод.

Comments are closed.